פורמט דיגיטלי
  • תמונות - בפורמטים GIF,‏ JPEG,‏ PNG,‏ TIFF במצלמה דיגיטלית, סורק או כל תוכנה אחרת לעריכה גרפית.
  • מוזיקה - בפורמט  WAV ,ASF ,MP3.
  • וידאו - ממצלמת וידאו בפורמט MP4 ,MPEG ,AVI
  • סרטים - בפורמטים DIVX, XVID
מדיה דיגיטלית
אמצעי שבו המידע נשמר בצורה דיגיטלית, כלומר אוסף של רשומות מספריות. לדוגמה: קובץ תמונה במחשב הוא מדיה דיגיטלית, יתרון המדיה היא ביכולת האחסון הקומפקטי שלה. 
את המדיה אפשר לראות או לשמוע במחשב עם תוכנה מתאימה (נגן מדיה), או עם מכשיר נגן מדיה נייד.
אפשר לחלק את המדיות הדיגיטליות לפי הטכנולוגיה בה הן עובדות
סרט מגנטי:   עשוי מחומר פלסטי שבו חומר הניתן למגנוט, המיועד להקלטת אותות אנלוגיים או דיגיטלי. סרט מגנטי היה אמצעי אחסון נפוץ בעבר.
 
 דיסקט-תקליטון: אמצעי לאחסון נתונים וגיבוי קבצים על דיסקט העשוי מחומר פלסטי המצופה בשכבה של חומר הניתן למגנוט. הדיסקט היה אמצעי אחסון נפוץ מאמצע שנות ה-70 ועד אמצע שנות ה-90. 
 
 דיסק קשיח: התקן זיכרון לא נדיף המאפשר אחסנה אמינה של נתונים דיגיטלים בנפח גדול ובזמן גישה קצר יחסית להתקני זיכרון מכניים אחרים. הדיסק הקשיח הוא אמצעי אחסון נפוץ החל מאמצע שנות ה-60 ועד היום.
 
 תקליטור: אמצעי לאחסון נתונים הפועל בטכנולוגיה אופטית. תקליטור הוא דיסק פלסטי עגול עם חור במרכזו, מצופה בשכבה דקיקה של אלומיניום כדי שיוכל להחזיר את האותות לקרן הלייזר שקוראת אותו. הנתונים מאוחסנים בצורת בורות (pits) ומישורים (lands) לאורך פס דקיק בצורת ספירלה הנמשך מן המרכז ועד לשולי התקליטור. הנתונים מוטבעים על גבי התקליטור בייצור המוני או נצרבים באמצעות צורב ביתי.  
 
 זיכרון הבזק  :  Flash memory הוא סוג זיכרון בלתי נדיף המאפשר כתיבה, מחיקה וכתיבה חוזרת על-גבי שבב זיכרון. ההבזק הראשון פותח בשנת 1984 במעבדות חברת טושיבה היפנית והשימוש המסחרי הראשון בטכנולוגיה זו בוצע על ידי חברת אינטל האמריקאית.
 
 אחסון ענן: שיטה לאחסון נתונים ברשתות מחשבים ובה המידע שמור בשטח אחסון וירטואלי המאוכסן בחוות שרתים מרוחקת.
 
 כל סוגי המדיה מאופינים בהיותם אמצעי "לא נדיף", כלומר הם אינם מצריכים חשמל באופן מתמיד על-מנת שהנתונים שעליהם לא יימחקו. עם זאת, עלול להיגרם לנתונים נזק אם ניתוק החשמל מתבצע בזמן כתיבה עליהם.